Przewodnik górski, turystyczny

Przewodnik górski jako pomysł na biznes to może być przygoda życia dla osób, które lubią historię i sprawia im ogromną przyjemność dzielenie się tą wiedzą z innymi. Bycie przewodnikiem górskim to okazja do zaprezentowania historycznych, architektonicznych i przyrodniczych aspektów szczególnych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić.

Przewodnikiem górskim może zostać osoba, która potrafi z ciekawością i szczególną łatwością przekazać wiedzę o danym regionie turystycznym tak, by zachęcić inne osoby do ponownego odwiedzenia tegoż miejsca. Nie jest to praca dla każdego, gdyż trzeba ją kochać i podchodzić do niej z pasją. Aby zostać przewodnikiem górskim i z tej pracy uczynić swój pomysł na biznes, należy przejść z wynikiem pozytywnym wiele egzaminów, by uzyskać tytuł licencjonowanego przewodnika.

Pewne aspekty tej pracy są przekazywane w rodzinie, w której są już przewodnicy górscy, czy to z ojca na syna. Szerzenie dziedzictwa kulturowego poprzez zachwalanie i promowanie ciekawych regionów turystycznych w Polsce to nieoceniona zasługa dla reklamy naszego kraju, gdzie przyroda żyje w symbiozie z jej mieszkańcami.

Ten pomysł na biznes jest szansą dla osób młodych, którzy w swojej naturze odkrywają chęć do poszerzania swej wiedzy na temat miejsca, gdzie się znajdują i z charakteru są osobami twórczymi, z pasją i łatwością snują historyczne przesłania, a przy tym lubią poznawać ciągle nowe miejsca. Dobry przewodnik górski to skarb nie tylko dla konkretnego regionu przyrodniczego, ale także ogromna reklama miejsca, które w swej pracy promuje, co przekłada się na zwiększone nim zainteresowanie turystyczne.

Jeśli lubisz podróżować, eksplorować nieznane tereny, jesteś otwarty na ludzi i przyrodę już dziś pomyśl czy praca w charakterze przewodnika górskiego nie będzie dla ciebie dobrym pomysłem na biznes i życie.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

One thought on “Przewodnik górski, turystyczny

 • 10 lutego 2012 o 11:27
  Permalink

  Jako osoba z branży popieram, ciągle brakuje ludzi do pracy, ale niestety tylko kilka miesięcy w roku. Jak ktoś otworzy działalność, to musi dobrze pomyśleć i znaleźć nisze na tzw. miesiące martwe. Wielu przewodników ten zawód traktuje jako dodatkowe źródło pieniędzy i to też jest pomysł.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *