Sklep z zabawkami online

Czy sprzedaż zabawek online to dobry pomysł na biznes? Rzeczywistość wskazuje, że może tak być. Dotychczas w Polsce niezbyt popularna jest taka działalność internetowa i też niewiele firm zajmuje się tą działką. Sprzedaż online jest mocno popularna w krajach zachodnich, gdzie zabawki nabywane są z myślą o prezencie dla dziecka.

U nas, póki co większość z nas preferuje zakup realny czyli zobaczenie zabawki, jej dotknięcie, sprzedaż ta zwiększa się w czasie okołoświątecznym. Polacy dość chętnie wydają pieniądze na zakup zabawek dla dzieci, razem z kosmetykami i innymi artykułami niemowlęcymi ta suma kształtuje się w granicach 300 mln dolarów rocznie. Tak więc mamy co walczyć o ten sektor gospodarki.

Polacy produkują głównie zabawki z drewna, wikliny i najczęściej ze sztucznego tworzywa. Stosunkowo niewielki procent stanowią wyroby z metalu. Do głównych produktów sprzedawanych na rynku krajowym należą lalki i gry towarzyskie. Większość z naszych zabawek eksportujemy, głównie do Rosji, Niemiec i USA. Polska importuje z rynków azjatyckich przede wszystkim artykuły karnawałowe, ale także zakupujemy je z krajów unijnych jak Niemcy, Włochy, Dania.

Mimo, że sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą zabawek cieszą się olbrzymią popularnością w Unii Europejskiej oraz USA, także w naszym kraju możemy sprawić, iż znajdą się chętni do zakupów online, ponieważ sprzedaż ta rośnie w tych krajach rocznie nawet o kilkaset procent. Do cieszących się dużym zainteresowaniem witryn należą Amazon.com, eToys.com, Kbtoys.com.

Przy inwestycji w tego typu działalność powinniśmy zorientować się jakie zabawki cieszą się dużym popytem i w co inwestować. Dla dorastających chłopców idealnie sprawdzają się konsole do gier jak GameCub. Xbox. Warto pokusić się o zakup gadżetów, które z pewnością zainteresują chłopców szkolnych. Aby rodzina wspólnie dzieliła swój wolny czas możemy zaproponować rodzinne gry, których rodzajów jest bardzo wiele. Internetowy sklep z zabawkami to dobra okazja do wprowadzenia na nasz rynek oferty, która idealnie sprawdziła się na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, a dla nas będzie okazją do realizacji nowego pomysłu na biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *