Projektowanie ogrodów

Osoby zapracowane coraz chętniej korzystają z usług projektantów i architektów zieleni, gdyż sami nie mają czasu by zając się swym ogrodem lub działką.

Jeśli czujesz w sobie artystyczną wrażliwość, masz poczucie estetyki, możesz spróbować swych sił jako w tej profesji, a projektowanie ogrodów uczynić pomysłem na biznes.
Prowadzenie takiej działalności nie wymaga specjalnych kwalifikacji.

Najwięcej klientów znajdziemy na peryferiach dużych miast, gdzie jest sporo domków jednorodzinnych i przy okazji działek do zagospodarowania. Możemy także zaoferować swe usługi instytucjom, które zarządzają terenami zielonymi – parkami, trawnikami.

Obecna technologia pozwala nam korzystać z programów komputerowych, które tworzą kompozycje ogrodów, wystarczy nabyć odpowiednie oprogramowanie, co wyniesie nas kilka tysięcy złotych. Potrzebny będzie także niezbędny osprzęt – sekatory, grabie, kosiarka, łopaty, zagęszczarki do gruntu i inne, co przełoży się na kolejna kilka tysięcy złotych. Zaoszczędzimy na kosztach, jeśli zdecydujemy się na maszyny używane w bardzo dobrym stanie. Ważne w naszym interesie jest posiadanie biura, najkorzystniej wychodzi je wynająć, chyba, że dysponujemy odpowiednio dużą gotówką na zakup  nowego lokalu. Przy miesięcznych rozrachunkach dojdą nam koszty jego utrzymania – opłata za media i czynsz.

Nasz nowy biznes nie obędzie się bez zatrudnienia pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. W swej ofercie istotne jest byśmy posiadali kilka projektów, które możemy przedstawić klientowi, wtedy jest szansa, że polubi jeden z nich, a my go wdrożymy z  uwzględnieniem korekt na życzenie.

Najlepsze dla nas okresy jeśli chodzi o projektowanie powierzchni  to wiosna i lato, pozostałe pory roku możemy śmiało wykorzystać na przygotowywanie nowych projektów. Nasze działania powinny charakteryzować się estetyką, dokładnością i precyzyjnością, gdyż w tej branży jest to najważniejsze.

Cena pojedynczego projektu ogrodu jest uzależniona zarówno od powierzchni, bogactwa użytych roślin, zagospodarowania i zakresu przeprowadzonych zmian. Średnia cena wynosi ok. 600 złotych. Dodatkowy zarobek możemy zyskać przy koszeniu trawników, instalacji zraszających systemów.

Zwiększająca się liczba domów posiadających ogrody i wyczulona estetyka jego posiadaczy pozwala wierzyć, iż nasz pomysł na biznes ma duże szanse na sukces.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Projektowanie ogrodów, 5.0 out of 5 based on 1 rating

One thought on “Projektowanie ogrodów

 • 23 czerwca 2012 o 19:22
  Permalink

  Dobry pomysł dla ludzi z wyobraźnią i kreatywnym myśleniem. W tej dziedzinie mają szerokie pole do popisu. W dzisiejszych czasach dużo mówi się o rozsądnym, aczkolwiek modnym gospodarowaniem przestrzeni. Odnosi się to również do naszych ogrodów. Jest to bardzo popularne, zwłaszcza w dużych miastach.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *