Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne to dziedzina, która rozwija się w szybkim tempie. Rynek tychże aplikacji dynamicznie zwiększa swą wartość i trzeba przyznać, że jest to trend, który umocni się w najbliższych latach.
Czy na aplikacjach mobilnych moglibyśmy oprzeć nasz pomysł na biznes i czy możemy na tym zarobić?

Obecnie sporo ludzi sięga po smartfony, a prognozy opiewają, że już w roku 2015 smartfony będą rządzić 60% rynkiem sprzedaży telefonów komórkowych. Wraz z pojawieniem się smartfonów nastąpił boom na rynku aplikacji mobilnych. To dzięki nim smartfony cieszą się dużą popularnością, bo są nie tylko narzędziem pracy, ale też rozrywki.

Dzisiejsze telefony wyposażone są w sklepy, w których możemy zyskać dostęp do aplikacji. Najpopularniejsze sklepy z aplikacjami to Android Market, oferujący je dla smartfonów oraz AppStore dla iPhone. W ciągu trzech lat liczba pobranych aplikacji ze sklepu AppStore wzrosła aż 850-krotnie, a w Android 200-krotnie.

Badania pokazują, że ludzie najwięcej czasu poświęcają korzystaniu z aplikacji, a szczególnie komunikacji z ludźmi przy użyciu mediów społecznościowych, następnie grom i multimediom. Sporo z tych aplikacji jest udostępnianych bezpłatnie, ale użytkownicy nie wahają się wydać pieniędzy na dobrą aplikację. Nawet bezpłatne aplikacje, poprzez umieszczone w nich reklamy czy inne usługi, mogą zarabiać. Zdarza się, że właściciele aplikacji wybierają przychody z reklam na rzecz braku opłaty za aplikację, na przykład poprzez umieszczenie w niej popularnej gry. To z pewnością należy zaliczyć do biznesowego sukcesu, kiedy przychód z reklam staje się większy niż płatna aplikacja.

Obecnie rynek aplikacji jest na tyle dobrze rozwinięty, że i konkurencja jest duża. Na naszą korzyść biznesową przemawia fakt, iż trendy wskazują dobrą prognozę dla użytkowników aplikacji i możliwości zarabiania na nich.
Polski rynek już wkrótce powinna podbić aplikacja fonline, która dzięki geolokalizacji umożliwi znalezienie w pobliżu lub jakimkolwiek miejscu w Polsce wybranych usług. Znaleziona usługa będzie następnie odpowiednio oceniana przez użytkowników i polecana innym. Ta aplikacja zaoszczędzi czas na przeszukiwaniu i da gwarancję znalezienia najlepszej oferty i usługodawcy.

Wyniki wyszukiwania w fonline będą o wiele bardziej wiarygodne niż w Google. Będzie ona bezpłatna i dostępna na iPhone i w telefonach z systemem operacyjnym Android. Autorzy tej aplikacji wiedzą, że opinia internautów przy wyborze usługodawców jest niezwykle ważna, tak samo jak szybkie znalezienie pobliskich firm. To sprawia, że autorzy liczą iż polscy użytkownicy szybko się nią zainteresują.

Jeśli zastanawiasz się rozkręcić swą działalność opartą na sprzedaży aplikacji mobilnych, możesz śmiało liczyć na dobre prognozy tego rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *