Pogotowie komputerowe, helpdesk

Żyjemy w świecie technologii informatycznych i z dnia na dzień coraz więcej dziedzin życia staje się skomputeryzowanych. Miliony pracowników i osób prywatnych korzysta codziennie z komputerów i z wielu sprzętów z nimi zespolonych jak drukarki, skanery, dlatego coraz ciężej wyobrazić sobie funkcjonowania bez nich.

Korzystanie z komputerów oprócz niewątpliwego uproszczenia życia wiąże się także koniecznością ich naprawienia w przypadku poważniejszych awarii sprzętowych. Zdarza się także, że archiwizacja dużej ilości dokumentów lub instalacja nowego oprogramowania, aktualizacji wymaga usługi świadczonej przez wykształconego informatyka.

Nasz pomysł na biznes kierujemy do informatyków, którzy chętnie podejmą się tego typu wyzwań, poprzez swą wiedzę nauczą korzystać z narzędzi informatycznych, specjalistycznych oprogramowań, pomogą w eksploatacji komputerów i peryferyjnych sprzętów. Na tym rynku istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów informatyków, którzy wykonają zadanie, udzielą porady w czasie, kiedy jest ona najbardziej potrzebna.

Mając na uwadze fakt, że profesjonalna wizyta informatyka w firmie dość często musi być zamawiana z dużym wyprzedzeniem, nasza oferta dojazdu na czas konkretnego problemu sprzętowego będzie naszym największym atutem. Rozważmy ten pomysł na biznes, a z pewnością znajdziemy zapotrzebowanie na nasze usługi.

Pomyślmy również o określonej specjalizacji tak, by usługodawca wiedział, jakie posiadamy możliwości, czy jesteśmy mistrzami w serwisowaniu komputerów czy też zajmujemy się bieżącą obsługą oprogramowania lub innych dziedzin.

Pamiętajmy, iż wchodząc w opisywany pomysł na biznes musimy zważyć nasze umiejętności i doświadczenie oraz skuteczność niesionej pomocy w tej dyscyplinie.
Nasze prywatne pogotowie komputerowe nie wymaga od nas kosztownych nakładów, wystarczy, gdy posiadamy komputer z dostępem do Internetu i telefon, służący do kontaktu z ofertodawcami.

Ci, którzy pragną na dłużej zadomowić w tym biznesie powinni także zainteresować się promocją siebie poprzez stronę internetową, gdzie będą reklamować swoje przedsięwzięcie oraz posiadaniem samochodu, mocno ułatwiającego przemieszczanie się i zapewniająca dużą mobilność.

Świadomość swych kompetencji w dziedzinie technologii informatycznych jest podstawową sprawą, gdyż wiemy wtedy jakie usługi możemy świadczyć. Kolejną rzeczą jest dyspozycyjność i ogólna reklama naszego pomysłu na biznes tak, by poprzez szeroką promocję zyskiwać jak najwięcej klientów –może to być Internet, lokalna prasa, ogłoszenia na ulicy, propagowanie swej działalności wśród znajomych.

Jeśli jesteś informatykiem i zależy ci na dodatkowym zarobku pomyśl o tej propozycji i już dziś zacznij rozkręcać swoją działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *