Punkt dorabiania kluczy

Dorabianie kluczy to usługa, którą znajdziemy w każdym większym mieście, czy to w centrach handlowych czy w marketach, w miejscach, gdzie przewija się duża grupa ludzi. Możemy z tej usługi uczynić nasz pomysł na biznes.

Co musimy zrobić, żeby nasz pomysł wypalił?

Konieczne jest przede wszystkim znalezienie odpowiedniej lokalizacji i stworzenie biznesplanu. Istotne jest zadanie sobie pytania czy będzie to tylko punkt dorabiania kluczy czy też nasza działalność będzie poszerzona tak, by obsługiwać także producentów. Jeśli wybierzemy zwykły usługowy punkt, to wystarczy iż zgłosimy naszą firmę w urzędzie gminnym, w ZUS i skarbówce. Nie są wymagane od nas pozwolenia, koncesje, uprawnienia, a nawet wykształcenie tematyczne. Zwykły punkt dorabiania kluczy może praktycznie otworzyć każdy.

Gdy zaś będziemy chcieli obsługiwać producentów, wtedy konieczne będzie uzyskanie od nich specjalnej licencji, która jest zabezpieczeniem technicznym oraz autoryzacji. Licencja, którą otrzymamy sprawi, że będziemy mogli zaoferować także usługi ślusarskie, otrzymamy ją z rąk komendantów wojewódzkich Policji.

Pierwszy rodzaj licencji uprawnia nas do montażu zamków w drzwiach i ich awaryjnego otwierania. By stać się posiadaczem tejże licencji powinniśmy posiadać nieskazitelną opinię, być niekaralnym oraz pełnoletnim. Istotna jest także opinia wydana przez komendanta naszego pobliskiego komisariatu. Do niezbędnych dokumentów należy dołożyć także orzeczenie od lekarza, który potwierdzi zdolność psycho – fizyczną.  Licencja ta jest dopełnieniem naszego technicznego wykształcenia, a dodatkowo warto orientować się także w dziedzinie elektroniki, elektryczności, mechaniki i łączności.

Licencja drugiego stopnia uprawnia nas do sporządzania planów zabezpieczenia technicznego oraz do kierowania zasobem pracowników, którzy te zabezpieczenia będą tworzyć. Warunki, które musimy spełnić, by otrzymać tą licencję to między innymi skończone 21 lat oraz wykształcenie kierunkowe w stopniu średnim w kierunkach, które wymieniliśmy wyżej.

Oba rodzaje licencji wydawane są bezterminowo, a do wniosku należy dołączyć dane adresowe, typ licencji, kserokopię dowodu osobistego, wszelkie orzeczenia i oświadczenia, które posiadamy. Pamiętajmy iż niezbędny będzie dokument potwierdzający wykształcenie i dwa zdjęcia.

Punkt dorabiania kluczy to usługa, która z pewnością sprawdzi się w miejscu, gdzie dotąd nie była, a w którym możemy liczyć na duże natężenie ruchu. Coraz częściej taki punkt oferuje też inne usługi ślusarskie. Warto ten pomysł na biznes zrealizować w miejscu, gdzie nie ma zbyt dużej konkurencji, ale też gdzie spotyka się dużo klientów. Montowanie zabezpieczeń i sporządzanie ich planów to z pewnością bardziej dochodowy biznes niż samo dorabianie kluczy, dlatego warto rozszerzyć swą działalność o te dodatkowe usługi.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *