Objazdowy salon kosmetyczny

Usługi kosmetyczne ciągle cieszą się ogromnym powodzeniem, niezależnie od ilości istniejących już salonów kosmetycznych.
Kosmetologia i świadczenie usług w tej dziedzinie to dobry biznes szczególnie dla osób, które kochają ten zawód. Przyjęło się, że ten pomysł na biznes jest przeznaczony prawie wyłącznie dla kobiet, jednakże i mężczyźni mogą i sprawdzają się w tej profesji.

By jednak stać się konkurencyjną firmą na rynku zastanówmy się czy dobrym przepisem na biznes nie będzie wykonywanie zabiegu manicure i pedicure bezpośrednio w domu klienta.  Zarobki, na które możemy liczyć to kwoty od pięciuset aż do tysiąca złotych dziennie. Rozpoczynając działalność objazdowego salonu kosmetycznego warto byśmy zastanowili się jakie usługi są dla nas korzystniejsze z punktu widzenia przewidywanego zysku. Manicure i pedicure są popularnymi zabiegami kosmetycznymi, jednakże to wykonując głównie pedicure możemy być prawie pewni, że nie natrafimy na dużą konkurencję, gdyż jest to usługa bardzo mocno poszukiwana. Obecnie obserwujemy modę na wykonywanie tipsów, dlatego i my możemy włączyć tą usługę do naszej działalności.

Pewnie zastanawiacie się jakiego rzędu kwoty możemy zarobić na opisanych wyżej usługach kosmetycznych? Przyjęło się, że za wykonanie pedicuru możemy żądać zapłaty od 40 do prawie 100 złotych, w zależności od jego rodzaju i koloru. Dobre salony kosmetyczne wprowadziły do swojej oferty zabieg pedicure spa, podczas którego stopy poddawane są peelingowi, następnie masażowi, a następnie nakładane są  na nie odżywcze kremy. Pedicure hybrydowy to także nowość w kosmetologii, który polega na nałożeniu specjalnego lakieru, który dzięki swym właściwościom utrzymuje się na nogach nawet do trzech tygodni, nie odpryskując i nie niszcząc przy tym płytki paznokcia.

Nasz potencjalny zarobek przy nakładaniu tipsów może wynosić nawet do 100 złotych za pojedynczy zabieg. Podobnie jak przy pedicure spa tu także możemy wprowadzić zabieg manicure spa, polegający na wykonywaniu tych samych czynności co przy pedicure.
Możemy być pewni, że wchodzący na rynek kosmetyczny manicure hybrydowy oraz manicure Shellac  będzie rentowną realizacją naszego pomysły na własną działalność gospodarczą.

Biznes, który wam proponujemy ma dużą szansę powodzenia, jeśli będziemy wkładać w niego dużo serca, zapału, a oferowane przez nas usługi będą profesjonalnie wykonywane. Jeśli spełnimy te warunki możemy liczyć iż zadowolone klientki będą polecać nasz objazdowy salon kosmetyczny innym, a my będziemy cieszyć się rosnącym popytem na nasze usługi.

By wystartować z tym pomysłem na biznes musimy zainwestować w specjalny kurs, na którym nauczymy się podstaw stylizacji paznokci. Koszt tego kursu waha się od 1000 do 1500 złotych, w zależności od  zastosowanych materiałów oraz profesjonalizmu i doświadczenia wykładowców w tej dziedzinie kosmetologii. Na samo uruchomienie naszego małego mobilnego salonu kosmetycznego musimy liczyć kwotę do 1500 złotych, na którą składa się zakup niezbędnych narzędzi i materiałów do pracy.

Jeśli zdobędziemy uznanie naszych klientek możemy wprowadzać kolejne usługi kosmetyczne, które mogą być wykonywane także w domu u klientki, jak peeling, masaż, zabiegi ultradźwiękami, co jest równoznaczne z podniesieniem naszych kwalifikacji zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *