Doradztwo podatkowe

Firmy zajmujące się doradztwem podatkowym są w dobie zmieniających się ustaw podatkowych bardzo poszukiwane przez osoby posiadające własną działalność gospodarczą.
Przedsiębiorcy wolą zlecić prowadzenie rozliczeń podatkowych profesjonalnym firmom. Firma doradztwa podatkowego może być dochodowym pomysłem na biznes.

Nasza firma zobowiązuje się do świadczenia podstawowych usług w zakresie prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, udzielania podatkowych porad, wyjaśnień w kwestiach podatkowych zobowiązań, sporządzania opinii podatkowych. Do naszych zadań będzie także należało wypełnianie formularzy podatkowych, sporządzanie druków na rzecz US i ZUS, prowadzenie dla klienta ewidencji przychodu i podatkowych rozliczeń oraz wszelkich konsultacji niezbędnych przy uruchamianiu działalności.

Możemy zarejestrować swą działalności jako firma jednoosobowa lub w ramach spółki cywilnej. Musimy pamiętać o tym, że taka firma może być otwarta tylko przez fachowca w tej dziedzinie. Powinna ta osoba stale się dokształcać, by nadążyć za bieżącymi zmianami prawa podatkowego i móc doradzać klientom trafnie. Doradcą podatkowym może zostać osoba kompetentna w tym zakresie. Wiedza wyniesiona ze studiów powinna być uzupełniania o szkolenia i kursy, by móc ciągle ją praktykować.

Koszty założenia takiej działalności wiążą się z przestrzeganiem przepisów ustawy doradztwa podatkowego, jak zakup polisy ubezpieczeniowej w razie wyrządzenia szkody. Jako doradcy musimy także realizować polecenia Krajowej Rady Doradców Podatkowych, wykupić składkę członkowską, a przy wypełnianiu dokumentów podatkowych umieszczać swoją pieczątkę, archiwizować kopię dokumentów podatkowych – wszelkich wystąpień, opinii, porad w okresie 5 lat. Zobowiązani jesteśmy do zachowania tajemnicy i etyki zawodowej, ciągłego śledzenia zmian w zakresie podatkowym, finansowym, a także podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Wykonując nasze obowiązki jesteśmy zobligowani kierować się dobrem klienta, a Krajową Radę Doradców Podatkowych informować o wszelkich zmianach w danych wpisanych w obrębie listy doradców.

Koszty, które poniesiemy zakładając firmę doradztwa podatkowego związane będą z zakupem lub wynajmem lokalu i jego wyposażeniem. Lokalizacja nie musi znajdować się w centrum miasta, jednakowoż musimy liczyć się z wydatkiem rzędu do 1500zł miesięcznie jeśli lokal będzie się mieścił na peryferiach miasta i nawet do paru tysięcy złotych, jeśli będzie to centrum. Najpoważniejszy wydatek poniesiemy, jeśli zdecydujemy się zakupić nieruchomość na lokal naszej firmy. Miesięczne wydatki na media wyniosą nas do 1000złotych , wyposażenie jednego stanowiska pracy to koszt rzędu 4000zł (komputer, drukarka, telefon, niszczarka). Niezbędny sprzęt meblowy wyniesie nas kolejne 4000 złotych. Na zakup materiałów biurowych musimy liczyć kwotę 300 złotych na miesiąc.

Istotna jest dobra reklama naszej działalności, a ten koszt zamknie się w kwocie 400 złotych miesięcznie i w skład tego będzie wchodzić obsługa strony internetowej i ulotki reklamowe.
Przy rozwijaniu tego pomysłu na biznes warto zainwestować większe środki w reklamę, zrobić stronę internetową, ulotki, banery i billboardy reklamowe, wydrukować foldery i dać ogłoszenia w lokalnej prasie oraz w internecie. Nasze działania w zakresie reklamy powinniśmy kierować do grupy docelowej klientów, gdyż wtedy wykonany właściwą kampanię reklamową. Zareklamujmy się w miejscach, gdzie często pojawiają się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, w pobliżu Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta.

Warto także poszukać osoby, które zaczynają rozkręcać swój biznes, by zaoferować im pomoc w zakresie doradztwa podatkowego. Ten pomysł na biznes to okazja do zarobku dla osób kompetentnych w zakresie prawa podatkowego, chętnych do podnoszenia swej wiedzy i doświadczenia zawodowego.

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *