Ośrodek szkolenia kierowców

Zakładając szkołę nauki jazdy możemy liczyć na popyt na nasze usługi, gdyż każdy osiemnastolatek marzy o posiadaniu prawa jazdy. Jedynym ograniczeniem naszego pomysłu na biznes może być duża konkurencja w tym segmencie rynku. W dużych miastach jest ponad setka tego rodzaju szkół, w których przeważa nauka jazdy kategorii B czyli na auta osobowe.

Przed podjęciem tej działalności warto dokonać rozeznania jak szkoły tego typu radzą sobie w miejscu gdzie planujemy wystartować z naszą szkołą. Co nam potrzebne by uruchomić ten biznes? Prowadzenie nauki jazdy nie może obyć się bez samochodu, którego zakup możemy sfinansować leasingiem. Ważne jest, by auto to byłoby identyczne do egzaminujących w naszym regionie, województwie, ponieważ liczyć możemy wtedy na nowych kursantów.

Dużą niedogodnością są często dokonywane zmiany samochodów egzaminacyjnych. By nie dopłacać zbyt wiele do naszego interesu warto, by nasze auto było zasilane gazem. Przed rozpoczęciem kursów musimy także dostosować swe auto do potrzeb szkoleń – przeróbki te to przede wszystkim instalacja dodatkowych pedałów i lusterek.

Warunkiem niezbędnym do prowadzenia kursów jest posiadanie sali wykładowej oraz placu manewrowego. Kurs, który pozwoli nam prowadzić kursy na prawo jazdy to wydatek rzędu 3000 złotych. Kolejne z wydatków to zarejestrowanie naszej działalności, opłacenie podatków, ubezpieczenia, zakupu lub leasingu auta, jego przeróbki, instalacji gazowej, wynajęcie lokalu wykładowego oraz placu do manewrów. Oprócz tych podstawowych kosztów doliczyć musimy także koszty zakupu paliwa oraz niezbędnych napraw i serwisowania auta, a także jego ubezpieczenia. By nasz biznes działał legalnie musimy go zgłosić w starostwie, by uzyskać wpis, który określi nas jako przedsiębiorcę.

Wymogi, które musimy spełnić decydując się na  uruchomienie szkoły nauki jazdy określa prawo drogowe. Minimalne zaplecze kadrowe naszej szkoły to jeden instruktor, z tym, że my jako właściciel nie musimy posiadać tychże uprawnień. Decydując się na przejście kursu instruktorskiego redukujemy koszty naszej działalności. Opisywane wyżej formalności są niezbędne, by ruszyć z naszą szkołą, ale pamiętajmy, by zareklamować ją odpowiednio poprzez wyszukany i skuteczny marketing.

Możemy rozwiesić plakaty informujące o naszej działalności, rozdawać ulotki lub też zbudować stronę internetową jako wizytówkę firmy. Statystyczne obliczenia mówią, że ażeby wyjść na swoje i opłacić funkcjonowanie naszego pomysłu na biznes,należy mieć co najmniej 5 uczniów. Kursant kolejny to zysk dla firmy. Pamiętajmy, by nasze ceny za kurs były konkurencyjne w stosunku do innych szkół  tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *