Szkoła tańca

Szkoła tańca to pomysł na biznes, nad którym warto się zastanowić, biorąc pod uwagę olbrzymią popularność, jakimi cieszą się programy typu „Taniec z gwiazdami” lub „Po prostu tańcz”. Także upowszechnienie filmów tanecznych nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o modę na taniec. Polski naród kocha taniec i nie zanosi się, by trend taneczny przestał być popularny.

Szkół tanecznych jest bardzo dużo, gdyż stylów tanecznych mamy ogromną różnorodność. Do najbardziej popularnych należą szkoły tańca, które oferują standardowy kurs, gdzie nauczymy się tańczyć taniec towarzyski, standardowy, ale taniec latynoamerykański, taniec brzucha, hip-hop, break dance i inne style. Do nas zależy decyzja czy zdecydujemy się otworzyć szkołę tańca, gdzie będzie wykładany konkretny styl czy też oferta nasza będzie zróżnicowana i obejmie naukę różnych stylów tanecznych.

Każdy początkujący tancerz musi najpierw zacząć od podstawowych gatunków, by później znaleźć styl pasujący do niego. Popularność tanecznych programów rozrywkowych z pewnością lansuje pewne style taneczne jak jazz, hip hop i wtedy zapotrzebowanie na nie rośnie. Przed rozwinięciem naszego biznesu warto rozejrzeć się jak wygląda lokalny rynek tańca i jakie kursy oferuje, tak, by wiedzieć czy zastosować specjalizację taneczną.

Przewagą tego biznesu nad innymi jest brak obowiązku posiadania zezwoleń tudzież licencji na taką działalność, jedynie pozostaje nam rozliczanie się z ZAIKSem za korzystanie z muzyki. Nie musimy się także martwić o to, że nie mamy potrzebnych umiejętności do prowadzenia zajęć, wystarczy zatrudnić wyspecjalizowanych instruktorów tanecznych. Warto pomyśleć o dobrej lokalizacji naszej szkoły tanecznej i stworzyć dobrą ofertę kursową, pamiętając o zróżnicowaniu.

Na naszą korzyść będą pracować zadowoleni kursanci, którzy po dobrze przeprowadzonym kursie i polubieniu tańca z pewnością będą chcieli kontynuować naukę na poziomie wyższym ewentualnie wybrać inny kurs. Dobrze przeprowadzony marketing to nadziej ana skuteczność naszej oferty i potencjalne zarobki.

Dobrym pomysłem będzie utworzenie w naszym lokalu małej kawiarenki, gdzie kursanci mogliby wypić kawę, porozmawiać. Koszty realizacji tego pomysłu na biznes nie są małe, ale to do nas zależy czy odpowiednim marketingiem, w tym ciekawą stroną internetową, dobrą lokalizacją i kadrą instruktorów będziemy w stanie zachęcić do zapisów do naszej szkoły tanecznej.

One thought on “Szkoła tańca

  • 5 lutego 2011 o 22:24
    Permalink

    Mają doświadczenie z tańcem od drugiej strony, czyli kursanta, mogę powiedzieć że zajęcia w większości szkół tańca są prowadzone bardzo dobrze, to czego tym przedsięwzięciom brakuje to wyraźnej obecności w internecie. Jakiś czas temu, w ramach wewnętrznego projektu u nas w agencji marketingowej, przyglądałem się stronom internetowym takich firm i tego jak prowadzą działania promocyjne w internecie. O ile duża część z nich posiada ciekawą stronę internetową to o wiele gorzej jest z ich widocznością w sieci. Jednak jeśli patrzymy na to pod kątem zaczynania takiego biznesu to jest to raczej plus, ciągle można bez większego problemu zaistnieć i zacząć zdobywać klientów. Oczywiście pod warunkiem realizacji odpowiednio skutecznych działań.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *