Spawanie TIG – nietopliwą elektrodą wolframową

Obecny rynek najczęściej dyktuje warunki  i zmusza wielu z nas do przekwalifikowania się. Taką kolej rzeczy należy zaakceptować  i upatrywać w niej szansę na uczęszczanie na nowe szkolenia i warsztaty. Takie kursy pozwolą nam zdobyć nowe uprawnienia w innych dziedzinach, które przyczynią się do uruchomienia naszego biznesu.

Spawanie metodą TIG może być dla nas pomysłem na własną działalność.  Przy takiej działalności potrzebne jest szkolenie w tej dziedzinie lub odbycie profesjonalnego kursu. Warto poszukać  takiej szkoły, która  prowadzi taki kurs. Metoda spawania TIG obejmuje spawanie nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych, w czasie którego wytwarza się łuk elektryczny. Cena takiego kursu waha się od 2 do 3 tysięcy złotych.

Spawanie nietopliwą elektrodą wolframową

Szkolenie wyposaży nas nie tylko w wiedzę praktyczną, ale także nauczy dobierać odpowiednie parametry spawarek. Producenci spawarek oferują nam dwa rodzaje służące do spawania TIG: prostowniki inwertorowe oraz prostowniki spawalnicze.

Spawanie metodą TIG jest uniwersalne, pozwala nam połączyć prawie wszystkie stopy, niezależnie od grubości i pozycji blachy. Jest to metoda czysta, daje bardzo dobrą jakość spoiny, a ciekły  metal nie rozpryskuje się.  Osoba operująca maszyną posiada 100% kontrolę nad całym procesem, a  co więcej proces ten łatwo można zautomatyzować  i zmechanizować.

Do nielicznych wad możemy zaliczyć małą prędkość i wydajność procesu, który może być uciążliwy przy spawaniu najgrubszych blach.  Metoda ta może także powodować zakłócenia pracy innych urządzeń elektronicznych podczas uruchamiania jonizatora służącego do zajarzenia łuku elektrycznego.

Gdzie sprawdza się spawanie TIG?

Uniwersalność tej metody sprawdza się najlepiej przy spawaniu aluminium, tytanu,  miedzi, a także przy łączeniu nierdzewnych stali z innymi wysokostopowymi stalami.
Metoda ta znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu  jak dział spożywczy, chemiczny, samochodowy, co pozwala nam zyskać odbiorców dla naszych usług w tych dziedzinach.

W naszym biznesie najważniejszy jest zakup dobrej jakościowo spawarki. Te najlepsze będą nas kosztować kilkanaście tysięcy złotych. Dobrą opcja jest zakup używanej maszyny. Przy dłuższym  istnieniu  na rynku warto byśmy postarali się o przyznanie naszym usługom certyfikatu Urzędu Dozoru Technicznego na konkretną pozycję spawania, co zwiększy nasze notowania w branży spawalniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *