Hotel dla psów

Hotel dla psów to miejsce, gdzie nasi czworonożni przyjaciele znajdą fachową opiekę w czasie, kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub też w podróż służbową albo remontujemy dom.
Jak dla każdego domowego zwierzęcia jest to ciężkie przeżycie, dlatego też sporo jest miejsc, które im w tym pomagają.

Hotele dla psów stanowią obiekty w pełni przystosowane do profesjonalnej opieki nad zwierzętami. Nieczęsto zdarza się, iż mają one w swej ofercie specjalne zabiegi pielęgnacyjne, zabawy i stylizacje. Dobry hotel zapewnia także całodobową usługę weterynaryjną.

Co musimy spełnić, by otworzyć hotel dla psów?

Każdy nowy biznes opiera się na wielu czynników, jednakże najważniejszy z nich to pasja. Pasję do zwierząt zdobywamy hodując je. Mając własne psy będziemy w stanie zapewnić opiekę innym czworonogom, ponieważ poznaliśmy w ten sposób psychikę psów.

Przed planami własnej działalności warto rozeznać się na lokalnym rynku i sprawdzić jak wyglądają usługi hotelarskie w tym segmencie i czy jest na nie zapotrzebowanie. Następnie udajemy się do Urzędu Skarbowego, gdzie uzyskujemy zgodę na działalność, potem do ZUS, który przydziela nam REGON i do Urzędu Miasta, gdzie zdobywamy wpis do ewidencji. Możemy starać się także o uzyskanie dotacji unijnych, kiedy nasze środki nie będą wystarczające. Pozyskanie funduszy unijnych do otwarcia biznesu wiąże się ze spełnieniem szeregu warunków i wypełnieniem masy wniosków, a następnie czekamy na pozytywną odpowiedź.

Jakie wyposażenie posiada każdy hotel dla psów?

Hotel powinien posiadać boksy, które muszą spełniać określone parametry. Dodatkowo przyjdzie nam zorganizować pomieszczenia do przechowywania karmy, środków chemicznych i niezbędnych narzędzi. Najlepsze obiekty mają warunki porównywalne z domowymi, co niewątpliwie korzystnie wpływa na psychikę zwierząt pozostawionych w nowym miejscu.

Warto zaznaczyć fakt, iż ciekawe usługi szkoleniowe i pielęgnacyjne, które zaoferuje nasz obiekt to olbrzymi krok w kierunku pozyskania nowych klientów. Dodatkowo, ceny dostosowane do lokalnego rynku sprawią, że nie będziemy narzekać na interesantów. Dobra lokalizacja naszego hotelu, obecność weterynarza to także duży atut. Właściciele oddający psa do hotelu powinni zostawić książeczkę zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami, smycz, kaganiec, obrożę i zabawki.

Jakich kwot możemy się spodziewać po nowej działalności?

Cena za dobę hotelową małego psa wyniesie 25zł, średniego – 35, dużego 45, a w przypadku kota będzie to kwota 20 zł, pozostałych małych zwierząt 15 zł. Przy takim założeniu cenowym nasze miesięczne dochody będą oscylować w okolicy 2 tysięcy złotych, a na zwrot z inwestycji możemy liczyć w kolejnych dwóch latach.

One thought on “Hotel dla psów

  • 24 maja 2015 o 17:26
    Permalink

    Pomysł ciekawy, ale to bardzo duża inwestycja :/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *