Gospodarstwo agroturystyczne

Gospodarstwo agroturystyczne to miejsce, o którym marzy każdy turysta spragniony sielskich uroków, gdzie natura rządzi się swymi prawami, a codziennie rano budzą nas naturalne odgłosy wiejskich zwierząt.

Nie każde jednak miejsce nadaje się do tego, by takie agroturystyczne gospodarstwo stworzyć i sprawnie prowadzić. W te miejsca udają się turyści nie tylko z dużych miast, tęskniący do leniwego wypoczynku, ale także turyści zagraniczni pragnący poznać prawdziwy obraz polskiej wsi.

Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego może okazać się dobrym pomysłem na biznes, jeśli dysponujemy bądź mieszkamy w domku na wsi i chcemy pochwalić się nim i życiem na wsi, spragnionym tego turystom. Zdecydowanym powodzeniem cieszyć się będzie nasz pomysł na biznes, jeśli mamy szczęście posiadać domek w regionie rozpoznawalnym jako mekka turystyki w Polsce, jak Mazury, Warmia, Bieszczady, Pomorze, Podhale, Dolny Śląsk.

Miejsca te od dawna kojarzone są jako idealne do letniego wypoczynku, gdzie jeszcze można trafić na przepastne krajobrazy, nie zmącone lub tylko w niewielkim stopniu działalnością ludzką. Do tych miejsc z ochotą zaglądają turyści po to, by odpocząć i naładować akumulatory na kolejne miesiące pracy.

Opisywany pomysł na biznes, czyli założenie gospodarstwa agroturystycznego powinien zawierać w sobie charakterystyczne elementy danego obszaru, tak by w naturalny sposób wkomponować się w otoczenie i móc zachęcić turystów do odwiedzin naszych domostw, gdzie będziemy mogli zaserwować im atrakcje regionalne, w tym także specjały tutejszej kuchni.

Pamiętajmy, by promować swoje gospodarstwo agroturystyczne poprzez akcentowanie potrzeby odpoczynku w czystym, nieskażonym klimacie, charakteryzującym się także ciekawymi zabytkami przyrody nieożywionej jak i ożywionej. Ciepły wystrój naszego domostwa, domowe specjały, otwarci gospodarze i przytulna atmosfera – to wszystko sprawi, iż turyści będą do nas powracać, a pomysł na biznes będzie przynosił zasłużone korzyści materialne.

One thought on “Gospodarstwo agroturystyczne

  • 15 kwietnia 2011 o 14:15
    Permalink

    chciałbym uruchomić taki biznes, czy ktoś mi podpowie jakie budynki powinny się znaleźć na moim terenie. wiem że to może tak nie od tej strony zaczynam ale znalazłem ciekawą ofertę tu http://kbprojekt.pl/projekty_gospodarcze.php i się zastanawiam. projekty są tanie i raczej funkcjonalne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *