Cukiernia

Lubisz piec ciasta, często spotykasz się z pochwałami twoich wypieków cukierniczych? Nie myślałaś o tym, by zacząć piec ciasta na zamówienia.
Jest to dobry pomysł na biznes, szansa na wypromowanie swej działalności, uczynienie z naszych przepysznych ciast znaku firmowego wysokiej jakości i indywidualnego podejścia do klienta.
Nie musisz się obawiać konkurencji w postaci cukierni, gdyż cukiernie wykonując zlecenia okolicznościowych wypieków obejmują inną niszę tego biznesu.

Największym powodzeniem cieszyć się będą zawsze domowe ciasta, ponieważ smakując je czujemy się jakbyśmy wrócili do lat dziecinnych, kiedy mama lub babcia w każdą niedzielę raczyła nas takimi wypiekami.
By profesjonalnie prowadzić taką działalność konieczne jest spełnienie kilku formalności. Ważne jest byśmy znaleźli zlecenia, pod które będziemy przygotowywać nasze ciasta. Takich okazji nie brakuje, gdyż ciasta możemy piec i na wesela, imieniny, przyjęcia, urodziny i wiele innych.

Musimy założyć, że klienci będą doceniać nasze wypieki, a gwarancją tego będzie nasza smykałka do pieczenia albo zatrudnienie osób wykwalifikowanych w tej dziedzinie – piekarza i cukiernika. Ważne jest, gdy sami posiadamy wymienione wyżej umiejętności, ponieważ już na starcie naszego biznesu oszczędzamy środki na zatrudnienie pracowników.

Każda działalność gastronomiczna obwarowana jest szeregiem pozwoleń, także i ta wymaga uzyskania pozwolenia na prowadzenie od Sanepidu, co daje nam zielone światło do rozpoczęcia naszego biznesu.
Przy rozwijaniu własnej firmy pomyślmy o właściwej lokalizacji, może to być popularna ulica

w mieście albo jego centrum. Gdy już znajdziemy taki lokal zadbajmy o wydzielenie części kuchennej i tej, gdzie będziemy przygotowywać ciasta i część przeznaczoną na ich sprzedaż.
Po osiągnięciu sukcesu z pewnością będziemy musieli zaaranżować także miejsce, gdzie  prowadzone będą rozmowy z klientami.
Następnym ważnym elementem jest zakup odpowiedniego wyposażenia, począwszy od zlewozmywaka, zmywarki, piekarników, kuchenki gazowej bądź elektrycznej, piekarników/pieców,  mikserów i innych sprzętów niezbędnych w cukiernictwie jak do zdobienia i formowania ciast.

Działalność ta wymaga bieżącego zakupu produktów pieczeniowych jak jajek, masła, mleka, cukru, mąki, owoców. Niezbędny będzie także samochód, który ułatwi dowóz zamówionych ciast do klientów.
Kto może być naszym klientem? – przede wszystkim osoby, które chcą mieć niepowtarzalne ciasto na wyjątkową okoliczność, czy to rocznicę ślubu, urodziny czy też imprezę firmową.

Okazją do wypracowania niezłych dochodów może być nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami, które często uświetniają niebanalnym tortem wiele firmowych jubileuszy
i wydarzeń. Naszym znakiem rozpoznawczym stać się może również przygotowanie ciast na zamówienie dla domów weselnych, co sprawi, iż zyskamy stałe zlecenia na takie wypieki.

By działalność, którą zbudujemy została odpowiednio nagłośniona warto zainwestować w pozycjonowanie stron internetowej opisującej nasz mały biznes. Strona www powinna stanowić nasze portfolio pokazujące nasze zdolności i umiejętności cukiernicze, gdzie klient zapozna się z wyglądem ciast, a ze smakiem spotka się w czasie degustacji w siedzibie naszej firmy. Roznoszenie ulotek będzie sposobem wspomagającym start własnego biznesu, dlatego warto je zostawić w miejscach, gdzie możemy liczyć na zainteresowanie naszymi usługami jak domy weselne, kwiaciarnie, salony ślubne. Dla klientów, którzy jako pierwsi odwiedzą naszą firmę, zaproponujmy rabaty w postaci zniżki na zakupy, tudzież darmową degustację wybranego ciasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *